Informace o cestě

     Tuto 3 denní poznávací cestu jsem absolvoval 1.-3. 5. 2008 sám autem zn. Škoda Favorit. Ujel jsem celkově 486 km. Jednu noc jsem si zaplatil v penzionu Lasie v Nemojově, druhou noc jsem přenocoval u přátel v Hradci Králové.

 

     1. den jsem se vydal do Českého ráje, kde jsem navštívil nejprve nejzachovalejší český hrad Kost, dále Prachovské skály, ve kterých jsem absolvoval náročnou procházku po skalách. Jíčín neboli Rumcajsovo město, Trosky, které jsem si prohlédnul jen z auta, Hrubou skálu (zámek postavený částečně na skále) a na závěr Vranov, kde jsem z časových důvodů stihnul jen vyhlídku a návštěvu hradu budu muset uskutečnit někdy jindy. Pak jsem jel až ke Dvoru Králové, kde jsem v Nemojově měl zajištěno ubytování.

     2. den jsem vyrazil nejprve na nedalekou přehradu, nazvanou Les Králoství. A pak rovnou do Dvora Králové do Zoo, kde jsem absolvoval i africké autobusové Safari. Po návštěvě Zoo jsem si to namířil do nedalekého zámku Hospital Kuks a pak přes Jaroměř do Ratibořic do Babiččina údolí. Jelikož jsem pak měl ještě čas, navštívil jsem nedaleko Hradce Králové překrásný zámek Hradek u Nechanic a pak jel navštivit své přátele.

    3. den jsem jel směr Pardubice, kde při cestě stojí na skále hrad Kunětická hora s překrásným výhledem do okolí. Dále jsem měl v plánu shlédnout zřiceninu hradu Lichnice, kde se ale pomalu začala zatahovat obloha a zanedlouho začal i déšť. Známý zámek s pohádek Žleby. Ty jsem jižv rychlosti prohlédl za  vydatného deště a usoudil, že můj výlet skončil. Přes Kutnou Horu jsem přijel o 3-4 hodiny dříve než jsem plánoval do Prahy, zašel jsem ještě na v té době aktuální novinku Iron man a skvěle jsem tím zakončil 3 denní výlet po severvýchodních Čechách.

Diskusní téma: Informace o cestě

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.
 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode